هیپنوتیزم، دگرهیپنوتیزم، انرژی درمانی، مغناطیس درمانی، دکترآرام، تجسم خلاق

تحریک کانال انرژی چی در کف دست و پا سبب به گردش در آمدن انرژیها و برطرف نمودن مسیرهای مسدود در بدن گشته و در همین راستا عملکرد ارگانهای بدن را بهبود بخشیده و از این طریق به راحتی میتوان چاقیهای موضعی و یا عمومی را درمان کرد. ۲. با استفاده از این تکنیک درمانی بسیاری از بیماریهای حاد را به صورت فوری میتوان درمان نمود. پروفسور پارک سوجوک درمانی را ابتدا در سال ۱۹۹۳ به جامعه هندوستان معرفی نمود، که از طرف هندوها با استقبال گرم و پرشور روبه رو شد. انرژی چی که به عنوان انرژی حیاتی نیز معروف هست در همه کانال ها جریان دارد و به این طریق به تمام قسمت های بدن راه می یابد. شایان ذکر هست که در طب سوزنی چین و کره، متخصصان طب سوزنی با سوزن زدن به نقاطی از بدن که در مسیر کانال های انرژی هستند، به جریان انرژی چی یا حیاتی سرعت می بخشند.

انرژی چی یا حیاتی چیست و وجود آن چه رابطه ای با سلامتی بدن دارد؟ بنابراین هیج گونه نگرانی از این بابت برای کسانی که قصد دارند، با توسل به این شیوه دردها و ناراحتی های خود را برطرف و درمان کنند وجود نداشته، و سوجوک هرگز لطمه ای به سلامتی آنها نمی زند. بنابراین در مواقعی که در قسمت سر و گردن احساس ناراحتی وجود دارد، باید انگشت شست را مورد فشار نقطه ای قرار داد. کف دست و پا در سوجوک درمانی و روش های وابسته به آن، به عنوان یک محور نفوذی فعال بر تمام نقاط بدن در نظر گرفته می شود، به نحوی که می توان از طریق آنها به درون بدن راه یافته و کلیه دردها را تحت کنترل درآورد. سوجوک درمانی چه تفاوتی با طب سوزنی دارد؟ ♦ طب سوجوک در چه مواردی کاربرد دارد؟ ♦ رنگ درمانی سوجوک چیست؟ با توجه به مطالب عنوان شده می توان نتیجه گرفت که، سوجوک تراپی یک روش درمانی مبتنی بر طب فشاری بوده که بسیار ساده و راحت می باشد. سوجوک درمانی یک روش درمانی بسیار ساده بوده که مبتنی بر طب فشاری می باشد.

البته برای از بین بردن اضطراب و نگرانی، تنفس زنبوری، بسیار تأثیرگذار است و در درمان افسردگی، باستریکا(دم آهنگری) به همراه مولاباندا. به نحوی که با استفاده از سوجوک می توان با فشردن نقاط کلیدی که بر روی دست و پای انسان قرار دارد، بر بسیاری از بیماری ها چیره گشته و آنها را درمان کرد. با تبلیغ و ترویج همین امر درصدد جلب نظر بیماران و دیگر افرادی که خود را نیازمند به چنین درمان هایی می دانند بر می آیند . فلسفه درمان بیماری های مختلف با فشار دست و پا از کجا نشات گرفته است؟ در واقع، در علم سوجوک در کف دست و پا یا گوش یک سری نقاط وجود دارند که نشان دهنده یا منعکس کننده سایر اعضای بدن هستند. البته نا گفته نماند که اعمال درست فشار در نقطه مورد نظر نیز بر نتیجه سوجوک درمانی تا حد قابل توجه ای، موثر می باشد. این پرفسور کره ای که به نام پارک جی اون بود با معرفی سیستم سوجوک درمانی که نتیجه تحقیقات جامع و کامل او در مورد سیستم های ارتباطی بدن انسان بود، زمینه و پایه سوجوک درمانی را نشات گرفته از شباهت نواحی دست و پا با بدن انسان می دانست.

به بیان دیگر، انرژی که در چاکرای آن ناحیه در گردش است از تعادل خارج میشود و آن چاکرا دچار گرفتگی و انسداد میگردد. سجده بارهای الکتریکی را از بدن خارج میکند. از نظر این گروه، از آنجا که دولت صفوی در رقابت شدید با دولت عثمانی بود، شاهان شیعه صفوی به ویژه مؤسس آن شاه اسماعیل، در تغییر مذهب ایران سعی وافر به خرج دادند تا ایرانیان را از فرمانپذیری پادشاه عثمانی (که خود را خلیفه رسولالله میدانست) خارج کنند وگرنه استقرار دولت مستقل ایرانی ناممکن مینمود. این قسمت دیافراگم را نشان میدهد که سمت چپ آن قلب و ریه ها قرار می گیرند. در طب سوزنی چینی بر روی تمامی نقاط بدن کار میشود، اما در سوجوک تراپی دست و پا اهمیت بیشتری داشته و تمام تمرکز متخصص بر روی این دو نقطه که به سیستم انطباق شهرت دارند میباشد و همین امر علت تفاوت طب سوجوک با طب سوزنی میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید